Ağız Sağlığına Dikkat!

Ağız ve diş sağlığı her birey için çok önemlidir. Kişiler ağız ve diş temizliğine dikkat etmediklerinde kötü ve şiddetli ağrılar ile uğraşmak durumunda kalabilirler. Bu yüzden kişiler düzenli aralıklar ile bir ağız ve diş sağlığı merkezine giderek diş kontrollerini yaptırmalıdırlar.

 Bireylerin kontrollerini ve tedavilerini yaptıracakları hekimler ve diş sağlığı merkezinin güvenilirliği dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. İstanbul tuzla diş hastanesi Ulusoy ağız ve diş sağlığı polikliniği uzman doktorlar, kaliteli ekipmanlar ve hasta memnuniyeti açısından en çok tercih edilen polikliniklerin başında gelmektedir.

 Ulusoy ağız ve diş sağlığı polikliniği tuzla diş hastanesi olarak hastalarını bir çok tedavi seçeneği sunarak yardımcı olmaktadır. Hastalara uygulanacak tedaviye karar vermek ve rahatsızlığın tespiti için kişiler detaylı bir muayene sürecinden geçer. Muayene sürecinden sonra hastalara uygulanacak tedavi yöntemlerini restoratif diş tedavisi, implantoloji, diş protez, periodontoloji, pedodonti, cerrahi, ortodonti, gülüş tasarımı ve lazer destekli diş tedavisi olarak sıralanabilir.

 Ulusoy Diş Sağlığı Polikliniğinden Nasıl Yararlanılır?

 İstanbul da bulunan tuzla diş hastanesi hastalarına her anlamda yardımcı olmaktadır. Polikliniğe gitmeden önce site üzerinde ki randevu al bölümünden randevu talebinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca hastaya uygulanacak tedavi yöntemleri açıklamalı bir şekilde site üzerinde yer almaktadır. Böylece hasta kendisine uygulanacak tedavi yöntemi hakkında bilgi sahibi olabilir.

 Hatta Ulusoy diş dağlığı merkezi hastaların sorabileceği ya da merak ettikleri soruları ayrıntılı bir şekilde yanıtlayarak hastaya her anlamda yardımcı olmaktadır. Site üzerinde bulunan poliklinik iletişim bilgilerini, yol tarifi bilgilerini ve çalışma saatlerini ayrıntılı şekilde görüntüleyebilirsiniz.

 Kompozit Dolgu Tedavisi Neden Tercih Edilmelidir?

 Diş kaybı hastalar açısından sağlıklı olmayan bir sonuçtur. Bu yüzden diş kaybını ve çürüğü engellemek için dolgu yapılmaktadır. Restoratif diş tedavisi kendi içinde kompozit dolgu ve endodonti olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yani diş kaybını önleyebilmek için restoratif diş tedavisi yöntemlerinden biri uygulanmaktadır.

 Kompozit dolgu hastanın diş çürüğü iyice temizlendikten sonra yapılmaktadır. Dolgu işleminde hekim kontrolü büyük önem taşımaktadır. Çünkü diş çürüğünü tamamen temizlemek mümkün değildir. Bu sebep ile dolgu yapıldıktan sonra hastanın diş fırçalama alışkanlıklarına dikkat etmesi çok önemlidir. Hasta ağız ve diş sağlığına dikkat etmez ve kontrollerini gerçekleştirmez ise hastanın diş açıklığında ki çürük yapısı genişleyebilir. Bu da hastanın diş kaybına sebep olabilir.

Bir cevap yazın