Amerika Turist Vizesi

Kısa süreli ve turizm amaçlı Amerika’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının muhakkak suretle Amerika turist vizesi sahibi olmaları gerekir. Zannedilenin aksine Amerika turist vizesi sahibi olmak zor değildir. Sürecin ve adımların doğru yönetilmesiyle kolayca Amerika turist vizesi sahibi olabilirsiniz.

Amerika Vize Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimi ve tecrübesiyle Amerika turist vizesi başvurularınızı güvenle gerçekleştirir. Merak ettiğiniz tüm sorular için Amerika Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz: https://amerikavizemerkezi.com/

Amerika Turist Vizesi

Amerika turist vizesi, Amerika Birleşik Devletleri’ni vize başvurusu kapsamında ziyaret edecek kişilerin ihtiyaç duyduğu vize türlerinden biridir. Her yıl ülkemizden çok sayıda insan turizm amacıyla ABD’ye gelmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ne turizm amaçlı gidenlerin seyahatin süresini ve seyahat türünü belirterek ABD konsolosluğuna yazmaları gerekmektedir. Ayrıca bu dilekçede vize başvuru sahibi vize süresinin bitiminden sonra da ülkesine geri dönmeyi taahhüt etmelidir. ABD turist vizesi başvurusu kısa süreli vize kategorilerinden biri olduğu için sadece turizm amaçlı istenmektedir. Turist vizesi sahiplerinin ABD çalışma izni yoktur. ABD turist vizesi başvuruları şahsen yapılabilir. ABD turist vizesi B2 almak için ABD vize başvuru formunu doldurmanız ve ABD konsolosluğundan randevu almanız gerekmektedir. Yurtdışında Amerika temsilciliği olmayan yabancı uyruklular kendilerine en yakın ülkenin konsolosluğuna başvurabilirler. Ancak oturma izninin aslı ve fotokopisinin ibraz edilmesi zorunlu tutulur.

Amerika Turist Vizelerine ilişkin kararlar, Amerika Konsoloslukları ve Büyükelçiliklerinin yargı yetkisi dahilinde alınır. Amerika vize merkezi ve diğer yetkili makamlar, vize değerlendirme aşamasından herhangi bir yetki almadan başvuru aşamasında vize sürecine yardımcı olmaktadır. Amerika vize başvurusu, seyahat amacı, gerekli belgeler ve vize görüşmesinin sonuçlarına göre Amerika Konsolosluğu tarafından değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Birden fazla adım ve prosedürü içeren vize başvuru sürecini bireysel olarak tamamlamak mümkün değildir. Bu anlamda profesyonel yardım almanız sizlerin süreci daha sağlıklı ve hızlı yürütebilmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GanoBet | Bahis siteleri