Chrome OS, 10. Yaşını Yeni Tasarım ve Özelliklerle Kutluyor

Google’ın Chrome OS işletim sistemini ilk yayınladığı dönemden bu yana 10 yıl geçmiş Chrome OS günden güne gelişen ve yenilenen yapısıyla popülerliğini gitgide artırıyor. Chrome OS 89’la beraber yeni birçok özelliğe erişim sağlıyor olacaksınız. Chromebook’lar da kullanıma sunulan özellikler Android cihazlarla tam senkron çalışmayı sağlayacak.

Duyurulan özelliklerin birçoğu geçtiğimiz beta sürümde gösterilmişti. Canlı ortamda yayına alınan özellikler artık stabil olarak hayatımıza girmiş durumda. Beta ortamda uzun zamandır geliştirilen bu özelliklerin birkaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Özellikle “Telefon Merkezi” uygulamasıyla telefonunuzu  “PC” ortamından kullanabilir olacaksınız.

Chrome OS’in 10. yıl güncellemeleri

Chrome OS 10.Yıl Güncellemesi

Telefon merkezi uygulamasını bir önceki paragrafımızda kısaca bahsetmiştik. Detaylandıracak olursak, Android telefonunuzu Chromebook’la eşleyerek sms görüntüleyip gönderebilir, telefonun pil ömrünü ve cep telefonu sinyal durumunuzu takip edebilirsiniz. Yine telefonunuzu çaldırmak için Chromebook’u kullanabileceksiniz. Wi-Fi senkronizasyonu özelliği yine yeni eklenen özellikler içinde yer alıyor. Wi-Fi senkronizasyonu sayesinde güvenli ağlara Google Mail özelliğinizle otomatik bağlanabilir olacaksınız. Hızlı ayarlar seçeneği de uzun zamandır beklenen bir özellikti. Hızlı bir şekilde ekran görüntüsü, video kaydı gibi ekran yakalama özellikleri buraya eklendi.

Kaynak: yazdirma.com

Bir cevap yazın