Eğitim Destek Paketi Başvurusu Nasıl Yapılır? Başvuru Formu 2024

26 Haz

Eğitim Destek Paketine Nasıl Başvurulur? Başvuru Formu 2024; Akademik yılın başlamasıyla birlikte Devlet ve Belediyeler, dar gelirli ailelere eğitim desteği sağlıyor. Bu destek paketlerinde başarılı öğrencilere yönelik burs ve kırtasiye yardımları yer alıyor. Okulların açılmasıyla birlikte maddi sıkıntı yaşayan aileler, eğitim destek paketine başvurarak ihtiyaçlarını okula ulaştırmaya çalışıyor. Eğitim destek paketi veren belediyeler arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kayseri Büyükşehir Belediyeleri yer alıyor. Eğitim destek paketi almak isteyenler bulundukları belediyenin sosyal yardım birimine başvurabilirler. Eğitim destek paketi tutarı 2024 yılı için 250 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Bu yazımızda sizlere eğitim destek paketine nasıl başvurulacağını anlatacağız. Eğitim destek paketi kimlere veriliyor? Eğitim destek paketi başvuru formu hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Eğitim Destek Paketine Nasıl Başvurulur?

Eğitim destek paketine nasıl başvurulacağı ve eğitim destek paketine nereye başvurulacağı sorusu bu sosyal yardımdan yararlanmak isteyen kişilerin sıklıkla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Eğitim destek paketine başvurmak için belediyelerin sosyal yardım birimine bizzat başvurmanız veya ALO 153 destek hattını aramanız gerekmektedir. Çevrimiçi eğitim desteği. Başvuru yapmak için belediyelerin resmi internet sitesine giriş yapabilirsiniz. İBB eğitim destek paketine online başvuru yapmak için https://senokudiye.ibb.istanbul/ Bağlantıya tıklayabilirsiniz. İBB Genç Üniversite Eğitim Yardımına online başvuru yapmak isteyen gençler https://gencuniversiteli.ibb.istanbul/ Linke tıklayarak başvuru işlemini tamamlayabilirler. Eğitim destek paketi başvurunuzun olumlu değerlendirilebilmesi için istenen bilgileri doğru ve eksiksiz girmeniz gerekmektedir. Başvuru sonrasında gerekli inceleme yapıldıktan sonra eğitim destek paketiniz onaylanacaktır.

Eğitim Destek Paketi Başvurusu Nereye Yapılır?

Eğitim destek paketine nereye başvurulur sorusuna yanıt bulmak amacıyla öğrencilere destek amacıyla verilen bu paketlerin başvuruları bizzat belediyelere yapılıyor. Belediyelerin sosyal yardım birimlerine ve hizmet noktalarına giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Eğitim destek paketine başvururken kimliğinizi yanınızda bulundurmanız ve size verilen eğitim destek paketi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Eğitim destek paketine tam olarak nereye başvuracağınızı bilmiyorsanız belediyelerin ALO 153 destek hattını arayıp sorularınızı sorabilirsiniz. İBB'nin ilkokul ve ortaokul öğrencilerine destek olmak amacıyla başlattığı SİZ OKUYUN eğitim destek paketi hakkında detaylı bilgi için. İBB Eğitim Destek Paketine Nasıl Başvurulur? Kime Verilir? Yazımızı okuyabilirsiniz. Ayrıca belediye üniversite öğrencilerine burs sağlıyor. İBB Genç Üniversite Bursuna Nasıl Başvurulur? Kime Verilir? Yazımızı inceleyebilirsiniz.

Eğitim Destek Paketi Başvuru Formu

Eğitim destek paketi başvuru formunu online doldururken sizden istenen bilgileri eksiksiz ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuzun değerlendirilip olumlu sonuçlanması için eğitim destek paketi başvuru formunu eksiksiz doldurmanız çok önemlidir.

Ertelenen Eğitim Destek Paketi Başvurusu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin, İstanbul ili sınırları içinde yaşayan dar gelirli vatandaşlara destek amacıyla başlattığı ertelenmiş fatura hizmetinin yanı sıra, Ertelenen eğitim destek paketiyle de hayırseverlerin yaptığı bağışlar dar gelirli vatandaşlara ulaştırılıyor. Yılda bir kez ödenen bu yardımdan kişiler 250 TL yardım alıyor. Bekleyen eğitim destek paketi ödemeleri İstanbulkart yardım kartlarına yükleniyor ve yardım alan kişiye SMS ile bilgi veriliyor. Bekleyen eğitim destek paketi başvurusu ve detaylı bilgi için. https://askidafatura.ibb.gov.tr/egitim-destek Bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Eğitim Destek Paketinden Kimler Yararlanabilir?

Eğitim destek paketi kimlere verilir ve kimler eğitim destek paketi alabilir sorusuna yanıt vermek gerekirse aşağıdaki koşulları sağlayanlar eğitim destek paketinden yararlanabilirler: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Öğrencinin kendisi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet etmektedir. Büyükşehir sınırları içerisinde bulunanlar Şehit, yetim ve yetim çocukları olmak İlkokul ve lise öğrencisi olmak Maddi durumu kötü olan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan faal öğrenci olanlar. Engelli çocukların ilkokul/lise veya MEB onaylı özel eğitim okulları ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim görmesi. Öğrenci normal eğitim süresi içerisinde öğrenimine devam eder. %100 burslu olarak devlet okulunda veya vakıf/özel okulda okuyor olmak.

Eğitim Destek Paketi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Eğitim destek paketine başvurmak isteyen kişilerin aşağıdaki başvuru belgelerini hazırlaması gerekmektedir. Kimlik fotokopisi Sabıka kaydı Nüfus kaydı fotokopisi Öğrenci belgesi Gelir durumunu gösterir belge Maaş bordrosu Banka hesap bilgileri

Eğitim Destek Kartı Nedir?

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen eğitim destek kartı, maddi sıkıntı içinde olan ailelerin çocuklarına kırtasiye satın almaları için verilen sosyal yardım kartıdır. Okulların açılmasıyla birlikte veliler kendilerine verilen eğitim destek kartını İzmir'deki tüm kırtasiye mağazalarında kullanabilecek. Eğitim Destek Kartı, maddi durumu yetersiz olan öğrencilere eğitim masraflarını karşılamak için verilen ön ödemeli bir karttır. Kart genellikle devlet kurumları, belediyeler veya sivil toplum kuruluşları tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Eğitim Destek Kartı ile öğrenciler kırtasiye, kitap, giyim, yemek ve ulaşım gibi eğitim masraflarını karşılayabilmektedir.

Eğitim Destek Kartı Başvurusu

Eğitim destek kartı başvurusu belediyenin resmi internet sitesi üzerinden veya Bizİzmir Dayanışma Noktaları üzerinden yapılabilecek. İzmir ili sınırları içinde yaşayan düşük gelirli vatandaşlar 444 40 35 numaralı telefonu arayarak eğitim destek sözleşmesi hakkında bilgi alabilirler.

Eğitim Destek Paketi Başvuru Sorgulama

Eğitim desteği başvuruları akademik dönem başlangıcında başlar. Başvuru sonucu ortalama 15 ila 30 gün içerisinde tamamlanır. Başvuru sonrasında eğitim destek paketi başvuru sorgulama İşlem sonucu tarafınıza SMS ile bildirilmektedir. Başvuru sonrasında ALO 153 sosyal yardım hattını arayarak başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.