Ergin Ataman Geçtiğimiz Sezonun Bir Önemi Yok Dedi

Ergin Ataman Geçtiğimiz Sezonun Bir Önemi Yok Dedi

Euroleague finalinde Bayern Münih’e mağlup olan Ergin Ataman’ın takımı Anadolu Efes, dördüncü maçını da kaybetti. Koçu, geçen sezonun sonuçlarını bununla karşılaştırmanın bir anlamı olmadığını çünkü sadece iki maç kazandıklarını söyledi. Bunun yerine, istikrarlı yükselişlerinin sağlanamayacağına inanıyordu. Sezona Larkin’in sakatlığı ve yeni kadrosuyla girmelerine rağmen Mavi-Beyazlılar, Avrupa’da 6 hafta geride kaldı.

Bu süre zarfında oynadıkları 13 maçın sadece ikisini kazandılar. Larkin 81-78’de Almanya’ya döndüğünde takımı bir maç kaybetti ve moralleri düştü. Antrenörleri Ergin Ataman, “Her sezon bir öncekinden farklı” dedi. Yeni üyeler, devam eden projemizde birçok değişimi beraberinde getirdi. Bu ilk aşama bizim için uygun değil. Son maçları nedeniyle, rakibimizin birçok maçında yakın puanlar kaybetmesi nedeniyle Bayern maçımızın zor geçmesini bekliyordum. Her maçın sonuna kadar savaşırlar ve bugün de böyle oldu.

Ergin Ataman takımının iyi bir kadroya sahip olduğunu ve yavaş yavaş ritim bulacağını dile getirerek bu sezonda önceki sezon gibi durgun girdiklerini dile getirdi. Ergin Ataman önderliğindeki Anadolu Efes 2 maçtır galibiyet yüzü göremiyor. Takımın 2 galibiyeti 5 yenilgisi bulunuyor. Takımın bu formsuzluğunun en önemli nedeninin guard oyuncu Shane Larkin’in sakatlığına bağlanıyor. Larkin’in aralık ayının son haftalarına kadar yok olması takımının elini zorlaştırıyor. Clyburn önderliğinde Micic ile takım ayakta kalmaya çalışıyor. Onwin mobil giriş

Bir yanıt yazın