Iga Swi̇atek Durun Ve Düşünün Dedi̇

2022 Fransa Açık’taki yolculuğunu kayıpsız bir şekilde megapari devam ettiren Iga Swiatek, internet üzerinden trollük yapmaya çalışan insanlar hakkında yapmış olduğu bazı görüşlerini paylaştı.

Yıldız raket, verdiği bir ifadede artık yapılan trollerden sıkıldığını belirterek “Yakın zamanda Polonya’da düzenlenen Billie Jean King Cup maçında Andreea Prisacariu ile karşılaştım ve maç sonrasında onun kötü mesajlar aldığının farkındaydım çünkü kaybetmişti. Neden böyle şeyler yaşanıyor bilmiyorum ancak bir nefretin var olduğunu biliyorum ve bunun çözülmesi gereken ciddi bir sorun olduğunu düşünüyorum.”

Swiatek, insanların yapmaya çalıştığı eylemleri kendimiz tarafından kontrol edebilmenin imkansız olduğunu herkesi tek tek yönlendirebilmenin işe neredeyse imkansız olduğunu da aslında çok iyi biliyor.

“Özellikle bir sporcu olarak bu konu hakkında bir şeyler yapmak çok zor çünkü insanların yazdıklarını kontrol edemiyorsunuz. İddia oynayıp parasını kaybeden belli sebepten taciz mesajları atıyor. Ancak şundan emin olmaları gerekiyor ki yazdıkları aslında okunuyor. Kötü bir etkileri oluyor ve bu pek yardımcı olmuyor. Hayatlarımızda neler yaşanıyor bilmiyorlar. Bu tür insanlar artık taciz etmeyi bırakmalı ve bu konuyu düşünmeli. Bizler de insanız. Mesaj yazıp, göndermek çok basit. Ancak çoğu zaman yüzümüze söyleyemiyorlar.” Diyerek dışarıdaki insanların o kimsenin hayatında bir yere sahip olmadan haksız yapılan eleştirilerden ya da kötü olan bir mesaj içeriğinden dahi etkilendiklerini her şeyden önce onların da bir insan olduğunun unutulmaması gerektiği üzerinde durmaya çalıştı.

Bir cevap yazın