Ihtiyaç Kredisi Nedir

İhtiyaç Kredisi Nedir

İhtiyaç kredisi, kişilerin ticari amaçlar haricinde seyahat, eğitim, taşınma, evlilik, beyaz eşya, alışveriş veya borcu olan bireylerin her şekilde ihtiyacını karşılayabileceği farklı vade imkanları ile bankaların olanak sunduğu finansal desteklerdir. İhtiyaç kredisi belli süreler karşılığında talep eden kişilere verilmektedir. Kredi çektiğiniz zaman aldığınız tutardan fazlasını bankalara geri ödemeniz gerekir. Bunun sebebi ise bankaların ayarladıkları faiz oranlarıdır. Ödeme planı kredi alan kişi ve banka arasında ayarlanan vadelerde göre değişmektedir.

İhtiyaç kredisine başvurabilmek için belirli şartlar vardır. Bu şartlar;

 • Başvuru yapabilmeniz için 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.
 • Gelir belgeniz olması gerekir.
 • Sigorta girişinizin olması gerekmektedir.
 • Kredi notunuzun yeterli düzeyde olması gerekir.

Kredi çekerken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi de kredi notunuzdur. Tüketicilerin kredi notu ne derece yüksekse bankalardan kredi çekebilme olanağı daha kolay olacaktır.

Kredi Çeşitleri Nelerdir?

 1. Sağlık Kredisi

Doğum, muayene vs. gibi tıbbi operasyonlar için başvurulan krediye sağlık kredisi denmektedir. Bu krediye başvurmadan önce çıkan masraflardan hangilerini sigortanız karşılıyor buna dikkat etmeyi ihmal etmemelisiniz. Sigortanız masraflarınızın bazılarını karşılamıyor ise o bölümler için özel sigorta seçeneklerine başvurabilirsiniz.

 1. Bayram Kredisi

Bayramlar yaklaşırken televizyonlarda, telefonlarda ya da gazetelerde banka reklamlarına rastlamışsınızdır. Bunun nedeni, bankalar bayramlar yaklaştığı zamanlarda uygun faiz oranı olan kredi teklifleri sunmakta olmasıdır.

 1. Düğün Kredisi

Düğün salonu kirası, davetiye ücreti, gelinlik ücreti vb. çokça masraf düğün zamanı ödenmeyi beklemektedir. Masraf olacak diye evliliğini ertelemeyin. Masraflarınız için biriktirdiğiniz paranız yok ise bankaların sunduğu düğün kredileri veya evlilik kredileri diye bahsedilen kredilere başvurabilirsiniz. Bu krediler çoğunlukla düğün zamanı olarak bahsedilen bahar aylarında yoğunlukla görülür.

 1. Eğitim Kredisi

Eğitim kredisi iki ayrı şekilde bulunmaktadır. Biri yıl boyunca olanlar diğeri ise okul dönemlerinde bahsedilen eğitim kredileri kampanyalarıdır.

 1. Tatil Kredisi

Yurt dışı veya yurt içinde tatil planı yapan kişilerin, o an paraya ihtiyaçları var ise tatil kredisi imkanlarından yararlanabilirler.

 1. Alışveriş Kredisi

Özellikle elektronik eşya alımları için alışveriş kredisi tercih edilmektedir.

 1. Tadilat Kredisi

Evinizde yapmak istediğiniz yenilik veya değişiklik için bu krediye başvurabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi daha fazla bilgiye ulaşmak için https://www.finanskredisi.com/ adresine tıklayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın