Marin Čilić Hırvat Tenisçi Kariyerinin Son Noktasına Geldi Deneme Bonusu Veren Siteler

Marin Čilić Hırvat Tenisçi Kariyerinin Son Noktasına Geldi

Marin Čilić Hırvat profesyonel tenis oyuncusudur. 28 Eylül 1988’de Bosna Hersek’in Medugorje şehrinde doğmuştur. Çocukluğunda ailesiyle birlikte Bosna Savaşı nedeniyle Zagreb’e taşındılar. Babası Zdenko oğlunun tenis kariyerine başlamasına yardımcı oldu ve onu tenise teşvik etti. Čilić 14 yaşında profesyonel oldu ve 2005 yılında ilk ATP maçına çıktı. bedava bonus

Čilić kariyerinde birçok başarıya imza attı. En önemli başarılarından biri 2014 ABD Açık’ta Grand Slam turnuvasını kazanmasıydı. Bu başarı onu Hırvatistan’da bir kahraman haline getirdi. 2017 Wimbledon Şampiyonası’nda final oynadı ve dünya sıralamasında 3 numaraya kadar yükseldi. bilgimarketing.com

Čilić servisi ve sert vuruşlarıyla tanınan bir oyuncu olarak bilinir. Yüksek servis hızı ve doğru zamanlaması sayesinde rakiplerini çoğu zaman zor durumda bırakır. Ayrıca forehand vuruşları güçlüdür ve backhand vuruşlarında da başarılıdır.

Čilić’in kariyeri boyunca bazı zorluklarla da karşılaştı. 2018’de sakatlandı ve bu sakatlık performansını etkiledi. Bazı büyük turnuvalarda beklenen başarıyı elde edemedi. Bununla birlikte hala dünya sıralamasında yüksek bir konumda ve en iyi tenisçiler arasında sayılmaktadır.

Öte yandan Čilić tenis sahasının dışında da aktiftir. İyi bir İngilizce bilen Čilić UNICEF elçisi olarak çalışmaktadır ve çeşitli hayır kurumlarına yardım etmektedir. Tenis oyunu Tennis World Tour’da oynayarak birçok hayranıyla bağlantı kurmayı başarmıştır. Tüm bunların yanı sıra Čilić genç tenisçilere ilham veren bir figürdür. Çocukluğundan beri kendini geliştirmek için çalıştı ve onun hırslı doğası ve çalışkanlığı onun en büyük özelliklerinden biridir. Kendisi de birçok genç tenisçiye destek vermektedir ve onlara tavsiyelerde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın