Nasıl Para Kazanılır

25 Haz

Sermaye olmadan nasıl para kazanılır?İnternetten nasıl para kazanılır, evden çıkmadan nasıl para kazanabilirim gibi birçok soru geliyor. Kişisel finansın 1 numaralı kuralı, kazandığınızdan daha azını harcamaktır. Dolayısıyla finansal olarak ilerlemek istiyorsanız, mümkün olan her yerde tasarruf etmeniz önemlidir.

Para kazanmak

İşte kimsenin konuşmak istemediği gerçek: Nasıl para kazanılacağını öğrenmek, mali durumunuzu, para biriktirmenin sağlayamayacağı şekillerde iyileştirebilir. Para biriktirmenin pek çok yolu var ama aynı zamanda borcunuzu ödemek, gelecek için tasarruf etmek veya gerçekten eğlenmek için kullanabileceğiniz ekstra para kazanmanın da sonsuz sayıda yolu var. Kazancınızı artırmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu listede işinize yarayabilecek birkaç fikir var.

İnternetten Para Kazanmanın 20 Yolu

İnternetin harikaları sayesinde evinizin rahatlığında istikrarlı bir ek gelir elde etmek tamamen mümkün. İnternetten nasıl para kazanılacağını öğrenmek istiyorsanız şu olasılıkları göz önünde bulundurun:

Etsy'de Satış

Etsy'de satış yapıyorum. Yaratıcı bir yeteneğiniz veya beceriniz varsa (ister sanat eseri yaratmak, ister kıyafet dikmek veya hatıra eşyası yapmak olsun) Etsy.com'da bir çevrimiçi mağaza açabilir ve ürünlerinizi nakit karşılığında hızlı bir şekilde satabilirsiniz. Kendi Etsy mağazanızda fiyatlandırmadan ve sonuçta ne kadar kazanacağınızdan siz sorumlusunuz. “Etsy'den Nasıl Para Kazanılır” başlıklı detaylı kitapçığımıza bakın.

Çevrimiçi Kazanmak için En İyi Çevrimiçi Ücretli Anketler

Çevrimiçi anketler. Swagbucks ve MyPoints.com gibi siteler, insanlara ürün veya hizmetler hakkındaki fikirlerini paylaşmaları, mobil uygulamaları test etmeleri veya pazar araştırmalarına katılmaları için ödeme yapar. Bu sitelerin maaş günü az olsa da sık sık üye olmak kısa sürede ekstra para kazanmanıza yardımcı olabilir.
Web'de arama.Zoombucks.com, web'de arama yapmak için çevrimiçi arayüzünü kullanmanız için size ödeme yapacaktır. Hak kazanmak için arama çubuğunu indirmeye ve onu günlük İnternet kullanımında kullanmaya istekli olmalısınız. Bu “iş” ile gelen tek uyarı, size nakit yerine hediye kartlarıyla ödeme yapılabilecek olmasıdır. Bu hediye kartlarını market veya benzin gibi yine de satın almanız gereken ürünler için saklayabilirseniz, çevrimiçi arama yapmak boş zamanınızı geçirmenin kazançlı bir yolu olabilir.

Arama motorlarını değerlendirin. Arama motoru değerlendiricileri, hataları veya hataları bulmak için yaygın olarak erişilen arama motorlarını kullanır. Çok fazla kazanamayabilirsiniz ama boş zamanlarınızda ve evinizin rahatlığında bu işi yapabilirsiniz. Konser bulmak için Lionbridge ve Appen Butler Hill gibi siteleri kontrol edin.

Blog yazarak para kazanın

Blogdan Para Kazanmak. Yazmayı seviyorsanız ve belirli bir konu hakkında tutkuluysanız, bir blog başlatmak, cebinizden çok az parayla düşük maliyetli bir yan iş kurmanın harika bir yoludur. Başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir alan adı, bazı temel çevrimiçi destek ve paylaşılacak fikirlerle dolu bir kafadır. İşte kâr amaçlı bir blog başlatmaya yönelik temel bir kılavuz.
Bir e-Kitap yazın ve yayınlayın. Kendi kitabınızı yayınlamak için artık geleneksel bir yayıncıya ve finansal desteğe ihtiyacınız yok. Aslında Amazon.com, sizin herhangi bir finansal yatırım yapmanıza gerek kalmadan kendi e-Kitabınızı yayınlamanıza ve bağımsız olarak satmanıza olanak tanır. Kindle e-Kitap yayınlama ile kitabınız 24-48 saat içinde dünya çapındaki Kindle mağazalarında görünecektir. Satış yapmak istiyorsanız bunu sosyal medyada, blogunuzda veya başka bir yerde kendiniz pazarlamaya hazır olun.

Makale Yazarak Para Kazanmak

Serbest yazar veya editör olun. Hikaye anlatmaya tutkunuz varsa veya yazma veya düzenleme konusunda geçmişiniz varsa, çevrimiçi olarak serbest yazarlık veya düzenleme işleri bulmak mümkündür. Mevcut işleri aramak için UpWork.com ve Problogger.net gibi sitelere göz atın. Ayrıca Indeed.com gibi geleneksel iş sitelerini de kontrol edebilir ve konum alanına “telecommute” veya “herhangi bir yer” yazabilirsiniz.
Bağlı kuruluş pazarlamasına girin. Sosyal medyada aktifseniz ve geniş bir takipçi kitleniz varsa, kapsamlı bir bağlı kuruluş pazarlama stratejisiyle bu bağlantılardan hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bağlı kuruluş pazarlamacısı olarak ürünlerinizi Amazon.com, ClickBank.com ve Commission Junction gibi sitelere olan kendi bağlantılarınız aracılığıyla satacaksınız.

Alışveriş için para iadesi kazanın. Satın alımlarınızdan nakit para kazanmak akıllıca bir fikirdir ve kredi kartı ödülleri piyasadaki tek iyi para iadesi stratejisi değildir. ShopAtHome gibi bir siteyle onaylı satıcılardan yaptığınız alışverişlerden para iadesi kazanabilirsiniz. Sık alışveriş yapanların çoğu, her satın alma işleminde para iadesi kazanmanıza olanak tanıyan Ibotta uygulamasını da seviyor.

Alan Adı Alım Satım

Alan adlarını satın alın ve satın. Popüler ancak keşfedilmemiş alan adlarını bulma konusunda iyiyseniz, web siteleri satın alıp yeniden satarak da biraz para kazanabilirsiniz. Bunu dijital emlak spekülasyonu olarak düşünün. Alan adları GoDaddy.com'da yıllık 2,99 $ gibi düşük bir ücret karşılığında satılabiliyor ancak bazen çok daha yüksek fiyatlarla yeniden satılıyor: Business Insider'a göre MM.com sitesi 2014 yılında 1,2 milyon dolara satıldı. Satmak için onu pazarlayabilirsiniz. Flippa.com'da sabit bir ücret karşılığında.

YouTube'dan Para Kazanmak

YouTube'da para kazanın. Trendlerden hoşlanan ve başka çevrimiçi uğraşlara sahip olan kişiler, kendi YouTube kanallarını oluşturmayı düşünmelidir. Eğer ilgileniyorsanız ve ilginizi çekiyorsa, platformu bağlı kuruluş ürünlerini pazarlamak, oluşturduğunuz ürünleri satmak veya resmi olmayan eğitimleriniz veya eğlenceli videolarınız için reklam geliri elde etmek için kullanabilirsiniz. YouTube, çalışmaya başladığınızda işletmenizden daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilecek bir iş ortağı programı sunar.
Sanal asistan olun. Sanal asistanlar, müşterilerine tamamı çevrimiçi olarak tamamlanabilen geniş bir hizmet yelpazesi sunar. Güne bağlı olarak e-postaları açıp yanıtlayabilir, çevrimiçi çalışma veya blog gönderileri planlayabilir, örnek mektuplar ve teklifler yazabilir veya veri girişi yapabilirler. UpWork.com ve Problogger.net gibi sitelerde sanal asistan işlerini arayabilirsiniz.
Çevrimiçi çevirmen veya çevirmen olarak çalışın. Yabancı dili akıcı bir şekilde konuşabiliyorsanız, çevrimiçi çevirmen veya tercüman olarak iş aramak mantıklı olacaktır. Kişisel becerilerinize bağlı olarak, blog yazılarını veya e-Kitapları çevirmek, müşteriler için kayıtlı dersleri veya konuşmaları yazıya dökmek veya Skype veya başka bir çevrimiçi video hizmeti aracılığıyla çeviri yapmak gibi işler bulabilirsiniz. Ve Amerika Birleşik Devletleri'nde artan yabancı dil kullanımı sayesinde, başlamak gerçekten işe yarayabilir. Çalışma İstatistikleri Bürosu'na göre, tercüman ve tercüman istihdamının 2026 yılına kadar ülke çapında %17 artması bekleniyor.

Sosyal Medya Kullanarak Para Kazanmak

İşletmeler için sosyal medyayı yönetin. Sosyal medya konusunda yeteneğiniz varsa, başkaları için çeşitli platformları yönetmek için potansiyel olarak para alabilirsiniz. Pek çok işletme, Facebook, Twitter ve Pinterest hesaplarını izleyemeyecek kadar günlük operasyonlarla meşgul ve bunu kendileri adına yapacak bilgi ve zamana sahip birine para ödüyor. Bu işleri bulmak için yerel işletmelere sorun ve UpWork.com ve Problogger.net gibi siteleri kontrol edin.
Bir çağrı merkezi için uzaktan çalışın. Çoğu çağrı merkezi işi lokasyondan bağımsız olduğundan, bu alanda iş bulmak evden biraz para kazanmanın kolay bir yoludur. Freelancer.com ve SimplyHired.com da dahil olmak üzere düzinelerce site, çağrı merkezi temsilcileri için iş fırsatlarını listeliyor. Bu arada, açık pozisyonlar ve fırsatlar için yerel iş ilanlarını da kontrol etmelisiniz.
Arabanızı kiralayın. Arabanızı günlük olarak kullanmıyorsanız kolay nakit karşılığında kiralamayı düşünebilirsiniz. RelayRides.com ve FlightCar.com gibi siteler aracınızı günlük, hatta saatlik ücret karşılığında kiralamanıza olanak tanır.
Soruları yanıtlamak. Konunun uzmanıysanız, uzmanlığınız için ödeme alabilirsiniz. JustAnswer gibi siteler, sorularınızı telefonda veya çevrimiçi olarak yanıtlamanız için size ödeme yapar. Sadece kaydolun, uzmanlık alanınıza girin ve yandan para kazanmaya başlayın.
Airbnb'de bir oda kiralayın. Turistik bir bölgenin yakınında yaşamanın, kâr amaçlı bir oda kiralama olanağı da dahil olmak üzere kendi avantajları vardır. Airbnb gibi ev paylaşım siteleriyle evinizdeki bir odayı, hatta tüm mekanı bir gün, bir hafta veya daha uzun bir süre için kiralayabilirsiniz. Fazladan alanınız varsa ve gezginlerin arkadaşlığından hoşlanıyorsanız, oda kiralamak sizin açınızdan çok az çaba harcayarak ekstra para kazanmanın harika bir yoludur. “AirBNB Sunucusu Olarak Nasıl Para Kazanılır” makalemize bakın.

Çevrimiçi İngilizce öğretin. VIPKID adlı bir şirket, uluslararası çocuklara çevrimiçi İngilizce öğreterek para kazanmayı her zamankinden daha kolay hale getiriyor. Başlamak için lisans derecesine ve en az bir yıllık öğretmenlik deneyimine ihtiyacınız var, ancak haftada yalnızca 7,5 saat çalışarak kolayca saatte 22 dolara kadar kazanabilirsiniz.
Düzeltici olun. Her türden işletme, yayınlamadan önce kopyalarını ve içeriğini hatalara karşı incelemek için profesyonel düzeltmenler tutar. Bu yan uğraş, bir bilgisayarınız ve internet bağlantınız olması koşuluyla evden çalışabileceğiniz için neredeyse herkesin işine yarayabilecek bir şeydir. Indeed.com ve FlexJobs.com gibi web siteleri aracılığıyla çevrimiçi redaksiyon işlerini bulabilirsiniz.