Necati Ateş Galatasaray’da Transfer Bitmiyor

Necati Ateş: Galatasaray’da transfer bitmiyor

Galatasaray Yardımcı Antrenörü Necati Ateş, Antalyaspor’u 2-0 yendikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Galatasaray’ın Fraport TAV Antalyaspor’u 2-0 mağlup ettiği Spor Toto Süper Lig 19’uncu hafta maçının ardından Galatasaray Yardımcı Antrenörü Necati Ateş düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Necati Ateş, Avrupa ve ligde farklı oynadıkları konusuna katılmadığını dile getirerek, “Herkesin bakış açısı farklı. Bu oyunu biz ligde de oynuyoruz, Maç yayınları sonrasında da aynı şeyi söylüyoruz. Oyun gücümüz iyi, çok gol pozisyonuna giriyoruz. Ancak bazı maçlarda içeri atamıyoruz. Çok genç oyuncularımız var. Kerem bugün muhteşem bir gol attı. Gol attığı pozisyonu belki de 1,5 yıldır her idmanda çalışıyoruz. Tüm oyuncularımızla çalışıyoruz. Çalıştıklarımızın bazıları oluyor, bazıları olmuyor. Ama oynadığımız oyundan memnunduk. Bu oyunu oynamaya devam edeceğimizi söylüyorduk. Bugün ilk yarının son maçıydı. İkinci devreye iyi başlayıp yukarı doğru tırmanmak istiyoruz” diye konuştu.

“Bulunduğumuz yer bizi mutlu etmiyor”

Ligde Galatasaray’ın bulunduğu konumun kendisini mutlu etmediğini kaydeden Ateş, “Ligin sonu geldiğinde bugünlere hiç bakmayacağız belki de. Nasıl başladığımızı değil nasıl bitirdiğimizi konuşacağız. 19 maçımız var, oynamaya devam edeceğiz. 8-9 maçlık seri yakaladığınızda başka bir tablo oluyor. Bu kadar puan kaybetmeyi biz de beklemiyorduk. Genç oyuncularımıza doğruları göstereceğiz. Oynadığımız oyuna devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray’da transfer bitmiyor”

“Galatasaray devre arasında transfer yapacak mı?” sorusuna Necati Ateş, “Galatasaray’da transfer bitmiyor. Transfer dönemine girdiğimiz zaman her zaman transfer konuşulacak. Hocamız gerekli gördüğü takdirde transfer yapacağız. Değişim devam edecek, değişim olacak” yanıtını verdi.

“İsmail’den memnunuz”

Okan Kocuk’un GZT Giresunspor maçındaki performansından mutlu olduğunu belirten Ateş, “İsmail’in performansıyla ilgili olarak da çok memnunuz. Çok uzun zamandır oynamayan bir kaleci için 3 maç üst üste oynayıp ilk 2 maçını kötü oynayıp bugün böyle oynamak kolay değil. Maçtan sonra taraftarımızın oyuncularımızı çağırması çok güzeldi. Bu oyuncuların hep arkasında dursunlar, biz de öyle yapıyoruz. Gelişimlerini yukarı çıkartmak için biz de çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Mostafa Mohamed’in performansına değinen Necati Ateş, şunları söyledi:

“Uzun yıllardır ben de o bölgede oynadım. Uzun zaman gol atamadığınızda bir sıkıntı olur. Ama Mostafa iki maç önce gol attı. Golle besleniyor. Bazen sadece gol ile canlı bahis tahminleri odaklı olduğu zaman sıkıntı yaşıyor. Arkadaşlarıyla beraber oynadığında daha iyi oynuyor.

Bir cevap yazın