Netflix Film Ve Dizi Platformu

Netflix Film ve Dizi Platformu

Netflix film ve dizi platformu 2016 yılında Türkiye ile beraber 130’dan fazla ülkede kullanıma başlanmıştır. Netflix, ücretli bir platform olup içerisinde her yaşa hitap edecek şekilde çokça fazla film ve dizi barındıran bir platformdur. Netflix platformunda bulunan dizi veya filmlere erişimin sağlanması için üyeliğin yapılması gerekir. Üyelik esnasında belirli bir abonelik ücreti de üyelik gerçekleştirecek kişiler tarafından talep edilir. Bunun haricinde internet üzerinde bulunan bazı sitelerde netflix izle ya da netflix film izle erişimleri de yer almaktadır.

Netflix Platformunda Yer Alan Lucifer Dizisi

Netflix platformunda bulunmakta olan Lucifer dizisi oldukça ilgi çeken ve izleyiciler tarafından da beğenilen bir dizi serisidir. Lucifer dizisi ilk olarak 2016 yılında FOX’ta yayımlanmaya başlamıştır. Lucifer dizisi, Tom Kapinos tarafından yaratılmış ve uyarlanmış olan Amerikan fantastik polisiye konulu olan komedi ve drama dizisidir. Lucifer dizisinin ilk bölümü 25 Ocak 2016 tarihinde yayınlamış ve son bölünü ise 10 Eylül 2021 tarihinde yayınlanmıştır. Toplamda 93 bölümü bulunan bu dizi oldukça beğenilen ve beğeni puanı yüksek olan bir dizidir. 93 bölümden oluşan bu dizi toplamda 6 sezondan oluşmuştur. Lucifer dizisini izlemiş olan izleyiciler arasında ise %95 oranında beğeni toplanmıştır. Ayrıca komedi ve dram türlerinin yanı sıra gizem, fantastik, korku kurgu ve urban fantezi türlerini de işlemiş olan bir dizidir.

Lucifer Dizisinin Konusu

Lucifer dizisini konusunda Lucifer “Şeytan” anlamını taşımaktadır. Konusu ise Cehennem’in Efendisi olarak bilinen Lucifer’in sıkılması üzerine hakimiyet sürdüğü ışıltılı ve ihtişamlı olan cehennemi terk edip fani bir yaşam sürmesi üzerine başlar. Fani bir yaşam sürmesinde ilse “Lux” adı verilen bir mekân açmaya karar verir. Daha sonra ise verdiği bu kararda kardeşi Amenadiel yani melek ve tanrı olan babası Lucifer’i rahat bırakmazlar. Tüm bunlar üzerine yardımcısı olan iblis yani Maze ile beraber gelmiş olduğu Dünya’da bir dedektif ile tanışır. Dedektif ile beraber iş birliği yapan Lucifer bir yandan suçluları yakalamaya çalışırken diğer bir yandan da ailevi problemleri ile baş etmeye çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GanoBet | Bahis siteleri | Sesimol.net