Redbull Yarış Takımı Yeni Formula 1 Turnuvalarına Hazırlanıyor

Redbull Yarış Takımı Yeni Formula 1 Turnuvalarına Hazırlanıyor!

Red Bull Racing, Formula 1 yarışlarına katılan bir yarış takımıdır. Takım, İngiltere’de bulunan Milton Keynes’te bulunan bir fabrikada 800’e yakın çalışanı ile birlikte çalışmaktadır. Takım, Red Bull’un sahibi ve kurucusu Dietrich Mateschitz’in finansal desteği ile 2005 yılında kuruldu. Takım, 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Mark Webber ve Sebastian Vettel ile 4 kez üst üste Formula 1 Dünya Şampiyonasını kazandı. grandpashabet

Takım, inovasyon, teknoloji ve yüksek performansı teşvik etmek için Red Bull teknoloji merkezinde büyük yatırımlar yapmıştır. Red Bull Racing, ayrıca Red Bull Junior Driver Program gibi yetenekli genç sürücülere destek vererek geleceğin yarış şampiyonlarını keşfetmeyi amaçlamaktadır.

Red Bull Racing, yarışlardaki yüksek hız ve teknik zorluklar nedeniyle dinamik bir strateji kullanır. Takım, yarışı kazanmak veya en iyi sonuca ulaşmak için akıllıca pitstoplar, lastik seçimleri ve sürücü rotasyonu gibi stratejik kararlar alır.

Max Verstappen:

1997 doğumlu olan Hollandalı yarış pilotu, Red Bull Racing takımı için yarışmaktadır. Formula 1 kariyerine 2015 yılında Toro Rosso takımında başlayan Verstappen, 2016 yılında Red Bull Racing’e yükseltilerek tarihin en genç Grand Prix kazananı olmuştur. Bireysel olarak 2019 ve 2020 yıllarında Formula 1’de üçüncülük elde etmiştir.

Sergio Perez:

1990 doğumlu olan Meksikalı yarış pilotu, Red Bull Racing takımı için 2021 sezonunda yarışmaya başladı. Formula 1’de ilk kez 2011 yılında yarışan Perez, 2020 yılında Racing Point takımında güçlü bir sezon geçirerek ilk Grand Prix birinciliğini elde etmiştir.

Bir cevap yazın