Serena Veda Etti Herkes Gözyaşlarına Boğuldu

Serena Veda Etti Herkes Gözyaşlarına Boğuldu

Daha önce Amerika Açık’ın son durağı olacağını açıklayan Serena Williams, üçüncü turda Avustralya Ajera Tomljanovic turnuvasına ve tenis kariyerine mağlubiyetinin ardından veda etti. Tüm zamanların en iyisi olarak gösterilen Serena Williams, maçın sonunda gözyaşlarını tutamadı.

Ağustos ayının ilk haftasında Vogue için yazdığı bir makalede, tenis kariyerini sona erdiren turnuvanın sonunda ve Amerika Açık’ta son kortuna çıkacağını duyuran Serena Williams için bir veda gecesiydi. Kariyerinin son ABD Açık ilk tur maçında Danka Kovinic’i iki sette 2-0 6-3 ve 2018 Dünya 2 No’lu Annette Kontaveit’te 7-6, 2-6, 6-2 yendi. İkinci turda Williams’ın vedası üçüncü turda 2-1 yenildi. 40 yaşındaki Amerikalı raket, tenis kariyerini üçüncü turda Avustralyalı rakibi Ajla Tomljanovic’e 7-5, 6-7, 6-1’lik 2-1’lik bir yenilgiyle noktaladı.

Serena Williams’ın maçı dünyanın en büyük tenis kortu olan Arthur Ashe’de oynandı ve önceki iki turda olduğu gibi yaklaşık 30.000 kişi katıldı. Kariyerinin 1.014. ve son maçını oynayan Serena Williams, maç sırasında ve sonunda büyük destek gördü. İlk Grand Slam’ini kazandığı 1999 ABD Açık’ta tenis kariyerine nokta koyan Serena Williams, maç sonrası bir röportaj sırasında gözyaşlarına boğuldu.

Serena Williams veda konuşmasında; “Bugün burada bunca yıldır yanımda olan herkese teşekkür ederim. Her şey ailemle başladı. Onlar için çok minnettarım. Baba, şu anda beni izlediğini biliyorum. Teşekkür ederim Sanırım bunlar mutluluk gözyaşları, umarım öyledir. Venüs yoksa Serena da yoktur. En önemli sebep Venüs Williams’tır. Herkese teşekkür ediyorum. Deneme bonusu

Bir yanıt yazın