Silikon Hortum Ne İşe Yarar

Silikon Hortum Ne İşe Yarar? 

Özellikle bitki yetiştiriciliğiyle ilgilenen veya bahçe sulama hobisi bulunan kişilerin sıklıkla tercih ettiği bir ürün ise silikon hortumlardır. Silikon hortum geniş ürün yelpazesiyle karşımıza çıkmaktadır. Günlük hayatta nargilede kullanılan hortumlar ise silikon hortumlardır. Bunun yanı sıra mataralarda yer alan küçük çaplı silikon hortumlarını da görmek mümkündür. Silikon hortumların temel özellikleri ise neme, aşınmaya ve ısıya karşı oldukça dayanıklı olmasıdır.

Özellikle pvc ve plastik hortumlara oranla daha kullanışlı ve dayanıklı olan silikon hortumun kullanıcı sayısıda oldukça fazladır. Günlük hayatta karşılaştığımız silikon hortumların yanı sıra ilaç fabrikaları, endüstriyel cihazlar, gıda fabrikaları, aydınlatma cihazları ve led cihazlarıda bu ürünü sıklıkla kullanmaktadır. Minimum 70 derece sıcaklığa karşı dayanıklılık sergileyen silikon hortumlar maksimum 230 derece sıcaklığa dayanıklılık göstermektedir. Silikon hortumların ölçüsü, çapı, tasarımı ve çeşitliliği imalatına göre değişmektedir. Bu çeşitlilik kullanım alanına göre de farklılık gösterebilmektedir.

Silikon Hortumun Kullanımını Kolaylaştıran Ürünler Nelerdir? 

Hava ve su transferini profesyonel bir şekilde gerçekleştiren silikon hortum ürünü günümüzde hemen, hemen her alanda kullanılmaktadır. Dolaşmayan ve bükülmeyen yapısıyla dikkatleri çeken Önder silikon markasının silikon hortumu ise bahçe hobisi bulunan kişilerin popüler ürünlerinden biridir. Özellikle bahçelerde sıklıkla gördüğümüz silikon hortumlarının kullanımını kolaylaştıran ve uzun ömürlü hale getiren pek çok ürün mevcuttur. Bu ürünler genellikle bahçe sulamalarında, tarla sulamalarında ya da çiftçilerin kullandığı silikon hortum ürününe faydası bulunmaktadır. 

Silikon hortumunuzu daha etkili biçimde kullanmanızı sağlayacak ve sulama işleminizi daha pratik hale getirecek bu ürünler oldukça önemlidir. Kullanıl kolaylığı sağlayan bu silikon hortum aparatları bahçenizi veya terasınızda bulunan hortumları daha derli ve toplu göstermesine de yaracaktır. Peki bu silikon hortum aparatları nelerdir? Silikon hortum aparatlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hortum Tamir Aparatı; Bu aparatlar genellikle hortumun delinmesi ya da kesilmesi gibi sorunları gidermek amacıyla kullanılmaktadır.
  • Hortum Askısı
  • 4’lü Su Dağıtıcı
  • Otomatik Hortum Eki
  • Otomatik Silikon Hortum Bağlantısı
  • Silikon Hortum Musluk Bağlantı Adaptörü  
  • Tekli otomatik veya metal gövdeye sahip olan sulama tabancası 

Bir cevap yazın