Triatlon Sonuçları Nihayet Açıklandı

Triatlon Sonuçları Nihayet Açıklandı!

Avrupa Triatlon Kupası 31. Alanya Triatlonunun son gününde yapıldı. Şiddetli yağmura rağmen sabah saatlerinden itibaren yaş grubu ile başlayan yarış gerçekleştirildi. Ardından elit bayanlar ve elit erkekler müsabakaları düzenlendi. İki gün boyunca 27 ülkeden 600 sporcu yarışmaya katıldı. Türkiye yaş grubu finalinde kötü hava koşullarına rağmen 01:5:27’de bitiş çizgisine ilk ulaşan Oleg Astanin oldu.

Elit bayanlar 750m yüzme, elit erkekler 20km bisiklet ve 5km pistte yarıştı. Elit bayanlar koşusunda Almanya’dan Lisa Tesch, kötü havaya rağmen 59 dakika 16 saniyelik derecesiyle liderliği ele geçirdi. İngiltere’den Sophia Green 1 saat ile ikinci, Fransa’dan Candice Denizot 1 saat 1 saniye ile üçüncü oldu. İsviçreli Adrien Briffod, 53 dakika 1 saniyelik derecesiyle elit erkekler klasmanında birinci oldu. Fransa’dan Yanis Seguin 53 dakika 6 saniye ile ikinci, Fransız Theo Texeereau 53 dakika 8 saniye ile üçüncü oldu.

Birinci olan sporculara ödülleri; Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya, Triatlon Olimpiyat ve Avrupa Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Alicia Garcia, Türkiye Triatlon Federasyonu Başkan Yardımcısı Bülent Çendik, Alanya Kent Konseyi Üyesi Melike Nazifoğlu ve federasyon yetkilileri tarafından verildi.

Bayram Yalçınkaya Açıkladı!

Türkiye Triatlon Federasyonu (TTF) Başkanı Bayram Yalçınkaya, Para Triatlon Dünya Kupası için havanın çok güzel olduğunu belirterek, ilk kez bir Türk sporcunun Para Triatlon Dünya Kupası’nda derece aldığını söyledi. TTF Başkanı Yalçınkaya, organizasyonun genel başarısına vurgu yaparak, Alanya’nın geçen yıl Avrupa’nın En İyi Organizasyonu ödülünü kazandığını söyledi. Cloudbet giriş

TTF Başkanı Yalçınkaya, delegelerin bu yıl çıtayı biraz yükselttiğini belirterek, “Bu sabah Avrupa Kupası ve Türkiye yaş grubu finalleri yapıldı. Avrupa Kupası’nda elit bayanlar ve elit erkekler var.

Bir cevap yazın