Yaşlanma karşıtı yüz masajı

Meghan Markle’nın en sevdiği güzellik uzmanı Nichola Joss, parlayan ve sağlıklı cilt için kendi tekniğini oluşturdu. Bu yüz masajı, cildin tonunu ve dokusunu iyileştiriyor, lenfatik drenajı teşvik ediyor, şişkinliği önlüyor, kollajen üretimini aktive ediyor, kasları sağlamlaştırıyor ve yüzünüze daha fazla kontur veriyor. Ve evde yapması herkes için oldukça kolay.

1. Yağ alın

Yüz masajının zarar vermemesi gerektiğini unutmayın. Başladığınızda biraz acı verici olabilir, eğer öyleyse, sert baskı uygulamayın. En sevdiğiniz uçucu yağı veya herhangi bir nemlendiriciyi yüzünüze ve boynunuza uygulayarak başlayın, böylece masaj yaparken cildiniz tahriş olmaz. Bir kaç damla yağı parmağınıza koyun ve yağı vücut sıcaklığına getirmek için birkaç saniye ovalayın.

2. Rahatlayın

Gözlerinizi kapatın ve yüzünüzü ellerinizle kapatın. Birkaç saniye bekleyin ve sonra ellerinizi boynunaza götürün. Bu, cildi hazır hale getirmek için hazırlık aşamasıdır, bu yüzden fazla baskı uygulamayın ve sadece rahatlayın.

3. Cildinizi hazırlayın

Biraz baskı uygulayın ve ellerinizi yüzünüzün ortasından dışarı doğru kaydırın. Bu aşamada lenfatik sistemi aktive eder, ayrıca cildi ısıtır ve gerçek masaj için hazırlarsınız.

4. Küçük daireler

Yüzünüzün merkezinden başlayarak, dışarıya ve yukarıya doğru giden küçük dairesel hareketlerle yağı cildinize sürmeye başlayın.

5. Çene hattı boyunca

İşaret parmağınızı ve orta parmaklarınızı her iki elinizi kullanarak, çenenizden kulaklara kadar kaydırın. Hafif bir baskı uygulayın, ancak çok fazla değil. Bu, lenfatik drenajı uyarmak ve yüz çevresini sıkılaştırmak için harika bir yoldur. 6 kez tekrarlayın.

6. Yanakları kaldırmak

İşaret parmağınızı ve orta parmaklarınızı kullanarak elmacık kemiklerinin tabanını bulun ve V şeklini alırken parmaklarınızı yukarı doğru hareket ettirin. Bu egzersiz yanaklarınızı kaldırmak ve sarkmalarını önlemeye yardımcı olur. 6 kez tekrarlayın.

7. Elmacık kemikleri

Ellerin iç kısmı ile elmacık kemiklerinin tabanına bastırın ve başınızı ellerinize bırakın. 10 saniye kadar basılı tutun. Ellerin iç tarafını elmacık kemiklerinin tabanına yerleştirin ve elmacık kemiklerinizin altından ellerinizi sarın. 6 kez tekrarlayın.

8. Gözlerin etrafı

Göz çevresine masaj yapmak şişkinliklerin geçmesine yardımcı olacaktır. İşaret ve orta parmaklarınızla ​​gözlerinizin altına hafif bir dokunuşla başlayın. Bu, alanı ısıtır ve masaj için hazırlar. İşaret parmaklarınızı gözlerinizin köşelerine yerleştirin ve orta parmaklarınızla gözlerinizin altından doğru ovalamaya başlayın.

9. Alın

Parmaklarınızı kaşlarınızın hemen üstüne yerleştirin ve saç çizgisine kadar dışa ve yukarıya doğru bir miktar baskı uygulayın. 6 kez tekrarlayın. Bu egzersiz alındaki ince kırışıklıkları hedef alır.

10. Boyun

Ellerinizi boynunuzun ortasına yerleştirin ve merkezden omuzlarınıza doğru biraz basınç uygulayın. Her iki tarafı da 3 kez tekrarlayın.

Bonus

Ellerimiz de şımarmayı hak ediyor. Tüm yağ emilene kadar ellerinizi ovalayın ve parmaklarınızı ve ellerinizin arkasını unutmadığınızdan emin olun. Düzenli yağ tedavisi kuruluğa yardımcı olur ve kırışıklıkları önler.

Bunu denemeyi mi düşünüyorsunuz? Veya cildinizi genç ve parlak tutmak için kendi ipuçlarınuıza ve püf noktalarına mı sahipsiniz? Yorumlarda bize onlardan bahsedin.

Çizimler Natalia Tylosova’ya aittir.

Kaynak: uzaktanhaber.com

Bir cevap yazın