Yusuf Demir Müjdesi

Yusuf Demir Müjdesi

Eski Galatasaray başkan yardımcısı ve avukatı Dr. Rezan Epözdemir, yabancıyı oynayan Yusuf Demir için talimatların değişebileceğini söyledi.

Yusuf Demir hakkındaki tartışmalar son günlerde oldukça fazla kamuoyunun gündemine geliyor. Viyana’da doğup büyüyen Yusuf Demir, Avusturya milli takımını tercih ediyor ve 4 maçta forma giydiği için Çin Süper Ligi dış kontenjanında görev yapıyor. Galatasaray başkanı Özbek, yurtiçinde oynamak için Yusuf Demir ile görüşmeye devam ettiğini söyledi. Teknik direktör Buruk, oyuncunun yabancı oyuncu performansına tepki gösteriyor. Galatasaray’ın eski başkan yardımcısı avukatı Rezan Epzdemir, Haber Türk ile yaptığı görüşmede konuyu değerlendirdi. Tipobet giriş adresi

Yusuf Demir Kamuoyunun Gündeminden Düşmüyor!

“Yusuf Demir konusu kamuoyunda çok tartışılıyor. Türkiye olarak rekabet edip edemeyeceği tartışılıyor. Tabii ki mevcut TFF talimatlarına göre Yusuf’un Türkiye olarak rekabet etmesi mümkün değil. Bu direktif Türkiye’de yapıldı. 2015… Yönerge TFF kurulu tarafından yapılır, statü değişiklikleri TFF Genel Kurulu tarafından yapılır. Bu nedenle kurul ilk toplantısında benzer mağduriyetlerin yaşanmaması için talimat değişikliği yapabilir. Türkiye Cumhuriyeti uyruklu tüm oyuncular direktif değişikliği, herhangi bir oyuncu yerel eyalette oynayabilir ve bu sorunu çözecektir… yani değiştirmek o kadar zor değil. Yönerge adaletsizliğe neden oluyorsa, düzeltmek için bir irade olmalı.”

Başvuruyu Galatasaray kulübünün yakın zamanda yapması bekleniyor. Reddedilmesi durumunda TFF Hakem Kurulu’na başvurması gerekir. Anayasa’nın 59(2) maddesine göre, tahkim” Bu konuda Kurul yetkilidir, kararı yargıdır. Yargı yoluna kapalı olduğu açıkça belirtilmiştir. Galatasaray yönetimi böylelikle başvurunun oluşması durumunda ayrıcalıklı bir şekilde kadroda yer alacağını dile getirdi. Böylelikle yakın bir zaman dilimi içinde Yusuf Demir’in yerli statüsünde oynaması beklenen gelişmeler arasında bulunuyor. Yusuf Demir’in gelecek günlerde yerli statüsünde oynayarak Galatasaray forması giymesi bekleniyor.

Bir cevap yazın